Arsene Wenger'in yeni işi belli oldu  •  
  •  

Arsene Wenger'in yeni işi belli oldu

İngiliz ekibi Arsenal’de uzun yıllar çalıştıktan sonra 2017-2018 sezonu sonunda görevini bırakan Fransız teknik adam Arsene Wenger’in futboldaki yeni görevi belli oldu. (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

Arsenal’dan ayrıldığı 2017-2018 sezonunun sonundan beri kulüpsüz olan Fransız teknik direktör Arsene Wenger’in yeni görevi belli oldu. ABD basınından New York Times’ta yer alan habere göre tecrübeli çalıştırıcı, unvanı henüz kesinleşmese de FIFA’nın yaptığı ‘teknik yönetici’ görevi teklifini kabul etti. Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.

Wenger’in görev tanımı içerisinde, futbolda antrenman metotlarının iyileştirilmesi ve oyunun oynanmasını doğrudan etkileyen alanlarda tavsiye verme bulunuyor. Birkaç gün önce beIN Sports’a röportaj veren 69 yaşındaki Wenger, futboldan uzak kalmak istemediğini şu sözlerle dile getirmişti:

«Bir daha asla yedek kulübesinde olmayacağım fikriyle yaşayamıyorum. Belki bir aracı rolü üstelenebilirim. İstediğim şey; bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak.»

  1. 12.09.2019

  •  
  •  

Futbol